top of page

Konsultācija:  ​​+371 26690007

  ​​+371 27081055

MAZĀ un LIELĀ tehnika

Urbumu ierīkošana, Rīgā un Rīgas apkārtnē

Gudrais Meistars piedāvā urbumu ierīkošanu un urbumu tīrīšanu Rīgā un Rīgas apkārtnē. Lai izsauktu urbšanas darbu speciālistu, zvaniet uz tālruņa numuru (+371) 26690007 katru dienu no pulksten 09:00 līdz 19:00 vai atsūtiet savu pieteikumu, izmantojot pasūtījuma veidlapu lapas apakšējā daļā. Paskaidrojiet, kādi urbšanas darbi Jūs interesē un ierakstiet Jums ērtu laiku to veikšanai.

Urbumu

ierīkošana

Sākot no 25 metriem

Urbumu

tīrīšana

no 250 EUR

Dziļumsūkņa uzstādīšana

no 200 EUR

Kolektors

Ģeotermālie
urbumi

ZVANIET LAI PASŪTĪTU APSKATI!

Urbšanas pakalpojumi

  • Dziļurbumu ierīkošana ūdens ieguvei līdz 300 m

  • Urbuma remonts, atsūknēšana, skalošana (urbumu tīrīšana)

  • Ģeotermālā apkure (zonžu un siltumsūkņu uzstādīšana)

  • Dziļumsūkņa un ārējā sūkņa uzstādīšana

  • Urbumu ierīkošana termozondēm (siltumsūkņiem).

  • Santehnikas darbi (sūkņa montāža, boilera uzstādīšana u.c.)

  • Urbšana rudens-ziemas periodā līdz –5°C

  • Darbu noformēšana kredītā

Dziļurbuma cenu veidošanās

Visbiežāk dziļurbumiem izmanto sintētisko cenu raksturojumu – izmaksas par urbuma dziļuma metru.

 

Tajās ietilpst:

  • zemes sagatavošanas darbi;

  • urbšanas tehnikas piegāde līdz urbuma veikšanas vietai (cenā ir iekļauta maksa par nobraukumu no bāzes līdz objektam 100 kilometru robežās);

  • dziļurbuma ierīkošana;

  • montāžas darbi, dziļurbuma aprīkošanu ar caurulēm un tā hidroizolācija;

  • cauruļu un citu izmantoto materiālu vērtība;

  • dziļurbuma ierīkošana līdz vizuāli tīram ūdenim ar mūsu sūkni un izmantojot Pasūtītāja elektroenerģiju;

  • urbuma pases izsniegšana Pasūtītājam.

       Cena par urbuma metru                 no 25 līdz 60 euro.*

* Cenām ir informatīvs raksturs, jo tās ir atkarīgas no izpildāmo darbu sarežģītības pakāpes un citiem apstākļiem. Lieliem darbu apjomiem mēs piedāvājam individuāli piemērojamas atlaides.

Dziļurbumu ierīkošana un aprīkošana​ 

Tas ir daudz vienkāršāk, nekā Jūs varat iedomāties! Jūs vienkārši nosaucat mums rajonu un Jūsu ciemata nosaukumu, bet mēs Jūs informējam par cenu, urbuma dziļuma metra cenu, orientējošo dziļumu un darbu izpildes termiņiem. Mēs piedāvājam dziļurbumu ierīkošanas pakalpojumus visā Latvijā.  Urbuma dziļuma metra cenā ietilpst viss – vietas apskate, materiāli, darbi, atskaites. Jūs saņemat jau gatavu produktu, t.i., tīru artēzisko ūdeni no zemes dzīlēm!

20 gadu dziļurbumu ierīkošanas pieredze Latvijā.

Mūsu projekti

Urbumu ierīkošana Rīgā un Rīgas apkārtnē,

un visā Latvijas teritorijā

Ūdens urbumu ierīkošana Latvijā ir darbietilpīgs process, kas ļauj nokļūt līdz pēc iespējas dziļākiem ūdensnesējiem slāņiem. Atkarībā no grunts šķērsgriezuma un paredzamajām ūdensapgādes vajadzībām tiek izraudzīta urbumu tehnoloģija un to vēlākais aprīkojums un apkope.

Gudrais Meistars piedāvā ūdens urbumu ierīkošanas un urbumu aprīkošanas pakalpojumus Rīgā un Rīgas apkārtnē, un visā Latvijas teritorijā:

  • Ūdens urbumu ierīkošana līdz 300 m dziļumā (smilšu, artēziskie un citu veidu urbumi).

  • Urbumu aprīkošana: urbumu pieslēgums pie mājas, dziļumsūkņu un ārējo sūkņu, un ūdens filtru uzstādīšana.

  • Urbumu apkope: urbumu remonts, urbumu tīrīšana (urbumu attīrīšana).

  • Inženierģeoloģija: augsnes īpašību, ģeodinamisko un hidroģeoloģisko parametru analīze tajā zemesgabalā, kur plānots ierīkot urbumu

  • Ģeotermālā apkure: zonžu un siltumsūkņu uzstādīšana.

  • Ārējā kanalizācija privātmājai, bioloģiskā kanalizācija, septiķi.

  • Santehnikas darbi: sūkņa montāža, boilera uzstādīšana u.c.

  • Urbumu ierīkošana rudens un ziemas sezonā, līdz –10 °С temperatūrā

  • Darbu noformēšana kredītā

Kā pieteikt mums ūdens urbumu ierīkošanas pakalpojumus Rīgā un Rīgas apkārtnē:

  • Informēt par savu problēmu Jūs varat, aizpildot pieteikumu mūsu tīmekļvietnē vai sazinoties ar kādu no mūsu vadītājiem, zvanot uz kādu no tīmekļvietnē norādītajiem tālruņa numuriem.

  • Mēs sniegsim konsultācijas un izvēlēsimies Jums ērtāko laiku meistara apmeklējumam, lai tas sniegtu sākotnējo konsultāciju un novērtētu darbu kvalitāti.

  • Visus darbu veikšanai nepieciešamos materiālus mēs iepērkam un nogādājam objektā patstāvīgi – Jums nebūs ne vismazāko rūpju.

 

Gudrais Meistars jau 20 gadus darbojas ūdens urbumu ierīkošanas tirgū. Savā darbībā mēs ņemam vērā visas urbšanas procesa, urbumu aprīkošanas un apkopes nianses un smalkumus. Tāpēc lietderīgāk būs, ja darbus veiks viens uzņēmums. Šajā gadījumā lētāk iznāks visi ūdensapgādes darbi Jūsu mājās – sākot no ūdens urbumu ierīkošanas, to aprīkošanas un apkopes un beidzot ar garantijas remontu. Tādējādi tiks būtiski ietaupīts laiks un nauda!

 

Strādājam ne tikai ar privātiem klientiem, bet arī ar lieliem ražošanas uzņēmumiem.

 

Zvaniet vai iesniedziet pietiekumu mūsu tīmekļvietnē, lai izmantotu ūdens urbumu ierīkošanas darbus Rīga vai Rīgas apkārtnē.

Urbumu tirisana

Urbumu tīrīšana. Kā nepieļaut urbumu aizsērēšanu

Vairumam privātmāju īpašnieku urbums ir ūdensapgādes galvenais avots.

Pastāv vairāki urbumu veidi:

  • Filtra urbums, kura konstrukcijā izmanto sieta filtru, kas aiztur smiltis, lai tās neiekļūtu cauruļvadā. Filtrs tiek uzstādīts smilšu ūdens nesējā slānī.

  • Urbums kaļķakmens, dolomīta ūdens nesējā slānī, kur tiek uzstādīts perforēts cauruļvads. Caur perforējuma atverēm ūdens ceļas uz augšu un nesaskaras ar māla daļiņām. Tas novērš ūdens saduļķošanos.  

  • Urbums smilšakmens slānī, arī šajā konstrukcijā tiek izmantota perforācija.

 

Visiem ūdens urbumiem ar laiku neizbēgami samazinās debets. Filtra urbumos parādās nogulsnējumi urbuma dibenā un uz filtra – ar laiku nogulšņu daļiņu daudzums ūdenī kļūst aizvien lielāks, tās sablīvējas, aizņemot ievērojamu urbuma apjomu. Tā rezultātā ūdens filtra urbumā kļūst ievērojami mazāk, tā kvalitāte pasliktinās.  Nogulšņu un smilšu daļiņas var būt redzamas ūdenī ar neapbruņotu aci. Tā rezultātā ūdens attīrīšanas sistēmām būs paaugstināta slodze, un sūkņu iekārtas var iziet no ierindas.

Nogulsnēšanās ātrumu ietekmē tas, kā filtra urbums tiek ekspluatēts – pastāvīgi vai sezonāli. Pirmajā gadā process norisināsies lēni, bet otrajā – daudz ātrāk. Turklāt piesārņojums urbumā var iekļūt arī no virsmas, kad kesona vai urbuma atveres hermētisms ir zudis. Šie būtiskie faktori attiecas uz visiem urbumu veidiem.

Kaļķakmenī un dolomītā veiktais urbums ir vismazāk pakļauts mehānismam piesārņojumam, jo tā struktūru ir visai izturīga un ūdens nolūst pa plaisām iezī. Nogulšņu parādīšanās ir saistīta ar ūdens ķīmisko sastāvu un notiek sāļu un minerālu veidā.

Urbumam smilšakmens slānī ir savas īpatnības, kas saistīta ar tā  struktūru. Smilšakmens ir smiltīm līdzīgi pārakmeņojušies ieži. Stingrības ziņā tie ir atšķirīgi. Vāja smilšakmens urbumiem iespējams sienu iebrukums, un tā rezultātā urbums sāk “sabirst”. Tādā gadījumā urbumu nākas biežāk atsūknēt un tīrīt.

Lai saglabātu iespēju saņemt labas kvalitātes ūdeni, turklāt iepriekšējos apjomos, nepieciešama urbuma tīrīšana. Lielākā daļa speciālistu ir vienisprātis, uzskatot, ka ūdens urbumiem tīrīšana ir nepieciešama aptuveni reizi gadā.

Urbuma tīrīšanas ar gaisu tehnoloģija ir lieliski piemērota dažāda veida urbumiem, ja nepieciešams ātri un kvalitatīvi attīrīt no daudzajām nogulsnēm.

Diez vai izdosies pilnībā pasargāt ūdens avotu no nogulšņu uzkrāšanās tajos. Sākumā nepieciešams pareizi ierīkot ūdens urbumu un uzstādīt tur visu aprīkojumu. Taču pat pareizi ierīkotam un regulāri lietotam ūdens urbumam ir ierobežots kalpošanas laiks. Un ja nedz urbuma profilaktiskā apkope, nedz tīrīšana nedod rezultātu, tad nekas cits neatliek kā ķerties pie jauna ūdens avota ierīkošanas Jūsu zemesgabalā.

Dzilumsusknis

Dziļumsūknis  (Iegremdējamais sūknis)

Iegremdējamo sūkņu galvenā priekšrocība ir iespēja iegremdēt tos lielos dziļumos. Visiem dziļumsūkņu (iegremdējamo sūkņu) tipa sūkņiem ir ļoti izturīgs un hermētisks korpuss, kas nodrošina visu tā mehānisku aizsardzību. Pastāv divi galvenie šādu agregātu veidi – centrbēdzes un vibrācijas.

Centrbēdzes sūkņi panāk ūdens griešanos ar īpašu lāpstiņu mehānismu. Šis mehānisms rada centrbēdzes spēku, kas ar savu darbību spiež ūdeni pie agregāta sienām. Atsitoties no sienām, ūdens tiek virzīts uz kameru, kurā veidojas paaugstināts spiediens. Radītais spiediens iezspiež šķidrumu ūdensvadā. Jo augstāks ir padotais spiediens, jo lielāka ir sūkņa ūdens padeves jauda.

Jebkura vibrācijas sūkņa darbības pamatā ir ūdens padeve ūdensapgādes sistēmā ar vibrācijas metodi. Nav ieteicams šādus agregātus uzstādīt smilšainā pamatnē vai ļoti tuvu tai, jo sūkņa izraisītā vibrācija izplatīsies uz urbuma sienām un dibenu, kas izraisīs smilšu pacelšanos. Tā rezultātā padodamais ūdens ļoti ātri kļūs netīrs un duļķains, neglābs pat dažādas filtrācijas ierīces.

Labāk izmantot centrbēdzes sūkni, jo vibrācijas sūknis var ļoti ātri sabojāt apšuvuma un ekspluatācijas kolonnas, kas atrodas urbumā. Turklāt ūdens attīrīšanas filtri ļoti ātri iziet no ierindas.

Dažāda veida iegremdējamie sūkņi var izturēt krasi atšķirīgu tiem cauri plūstošā ūdens piesārņojuma līmeni. Piemēram, ja urbums atradīsies smilšainā augsnē, tad caurplūstošā ūdens kvalitātei būs izšķirīga nozīme. Iemesls tam ir tas, ka ūdenī no smilšu urbuma būs sīkas smilšu daļiņas. Ja šī parametra lielums būs lielāks par to smilšu normu, kādu caur sevi spēj izlaist sūkņa konstrukcija, tad sūknis var ātri sabojāties.

Sūkņa ražīgums ir tāds šķidruma apjoms (daudzums), kādu tas spēj pārsūknēt noteiktajā laika vienībā (stundā, minūtē, sekundē). Parasti šī parametra apraksts tehniskajos dokumentos tiek atspoguļots kubikdecimetros[KS1]  stundā.

Lai veiktu minimālā nepieciešamā ražīguma parametra aptuvenās aplēses, nepieciešams noteikt maisītāju un tualetes podu skaitu, kas atradīsies mājās. Katra tāda ierīce vidēji patērēs 600-700 litrus stundā. Piemēram, būvē, kurā atradīsies 2 sanitārie mezgli, virtuve un laistāmas piemājas dārziņš, nepieciešamais ražīgums ir 2-2,5 kubikdecimetri stundā. Šis daudzums ir jāpalielina par 15-20%, lai tādējādi nodrošinātu iekārtas izturības rezervi un paildzināt tās ekspluatācijas laiku.

Nosakot šo parametru, ir jāatceras, ka tam jābūt mazākam par urbuma debetu. Tā cēlonis ir šo elektrisko sūkņu darbības īpatnība, jo to darbībai viskaitīgākā ir tukšgaita. Ja iekārta veiks darbu, bet šķidruma sistēmā nebūs, tad sūknis ātri izies no ierindas. Tāpat pārsūknējamais šķidrums vienlaikus veiks iekārtas sistēmu dzēšanas funkciju. Tas palīdzēs izvairīties no pārkaršanas.

Protams, mūsdienās ir parādījušās iekārtas, kas ir aprīkotas ar automātiskas izslēgšanās sistēmu, līdzko sākas tukšgaita. Taču šādi sūkņi ir dārgāki. Lai nemocītos izvēles priekšā, var nopirkt parastu sūkni, bet automātiku uzstādīt vēlāk. To var izdarīt pat atsevišķi no sūkņa, piemēram, boilera telpā.

Dziļumsūkņu tehniskajā dokumentācijā ļoti bieži norāda šķidruma pacelšanās augstuma parametru. Šāds tehniskais parametrs ļoti bieži var maldināt potenciālos pircējus. Iemesls tam ir tas, ka ne visi spēj saprast, kādu izejas spiedienu rada iekārta. Lai noteiktu līdzīgu parametru, var izmantot tā aprēķina formulu H (staba) = ls + 0,2 × L + 30, kur:

H (staba) — ūdens staba augstums, kas norādīts agregāta tehniskajā pasē;

ls — troses garums, kurā tiek iegremdēts sūknis;

L — šļūtenes (cauruļvada) kopējais garums no urbuma līdz pieslēgumam mājai.

 

Pēc šī parametra aprēķināšanas nepieciešams nodrošināt tehnoloģisko rezervi. Tai ir jābūt 15-20% apmērā no iegūtā skaitļa. Šī rezerve nodrošinās labāku agregāta ražīgumu un ļaus neizmantot elektrodzinēja maksimālo jaudu, tādējādi paildzinot iekārtas kalpošanas mūžu.

Izvēloties dziļumsūkni, nepieciešams pievērst uzmanību tā gabarītizmēriem. Sūkņa diametram ir jābūt mazākam nekā caurules, ar kuras palīdzību tiek nodrošināta urbuma ekspluatācija, diametram par aptuveni 15 mm.

 [KS1]Kubikdecimetrs ir litra ekvivalents. Nav kubiklitru. Cik saprotu, tad parastā ražīguma mērvienība ir l/sek.

Arejas suknis

Ārējais sūknis (Virsmas sūknis)

Vairums mūsdienu sūkņu agregātu ir domāti lielu ūdens apjomu atsūknēšanai no pietiekami dziļiem avotiem. Taču ko darīt, ja līdzās vasarnīcai vai mājai atrodas ne pārāk dziļa aka? Šādā gadījumā labāk izmantot virsmas sūkni. Šī iekārta tiek montēta uz ūdens avota virsmas, patērē nelielu daudzumu elektroenerģijas, un tai nav nepieciešama īpaša apkope.

Virsmas ūdens sūknim ir pastāvīgi jāatrodas ārpus šķidruma. Ja iekārtas iekšienē iesūksies ūdens, tad agregāts izies no ierindas. Lai darbinātu šo sūkni, tam tiek pieslēgtas šļūtenes, no kurām viena tiek ielaista ūdenī, bet otra tiek pieslēgta pie cauruļvadiem.

Iekārtas darbības pamatā ir spiediena izlādēšana. Pie agregāta ieejas veidojas spiediena starpība, kas dzen ūdeni sūknī. Pilnīga vakuuma apstākļos iekārtas darba kameru iekšienē šķidrums tiek iesūkts aktīvāk. Tomēr šļūtenes iekšienē būs pastāvīga neliela gaisa daudzuma klātbūtne. Šī iemesla dēļ šīs iekārtas nodrošinātā ūdens padeve nekad nebūs maksimālā. Šīs īpatnības dēļ virsmas sūkņi nekad netiek izmantoti darbam vairāk nekā 7-8 m dziļumā.

Papildus augstāk aprakstītajam mājsaimniecību aprīkojumam pastāv vēl viens virsmas iekārtas veids, kas paredzēts šķidruma pacelšanai no līdz pat 40 m dziļuma. Šis mehānisms ir aprīkots ar dziļuma ežektoru. Atšķirībā no parastajiem sūkņiem, ar ežektoru aprīkotajiem ir nevis viens, bet divi cauruļvadi, kuru galos tiek novietots ežektors.

Ar ežektoru aprīkotas iekārtas darbība princips ir tāds, ka tā spēj iesūknēt mazāk šķidruma, nekā ar inžektoru aprīkotas iekārtas. Jo inžektora mehānisms nodrošina ūdens padevi aptuveni 4 m³/h, savukārt ežektora mehānisms pārsūknē ne vairāk par 1,5 m³/h.

Ja Jums ir vēl kādi jautājumi vai arī Jūs vēlaties saņemt bezmaksas konsultāciju:

atstājiet pieteikumu vai zvaniet pa tālruniem: (+371) 26690007, (+371) 27081055

Urbsana

Rakstiet mums, lai saņemtu izmaksu novērtējumu bez maksas!

Paldies! Mēs drīz ar Jums sazināsimies!

SIA "LK Baltics"
50103326591
Bruņinieku iela 72A-32, Rīga, LV-1009

bottom of page